Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Neden Atölyede Eğitim?

Biz Kimiz ?

Neden Atölyede Eğitim?

“Öğrenme bilişsel bir süreç olmanın yanı sıra duygusal bir süreçtir ve bizler öğrencilerin duygularına dokunabildiğimiz kadar öğretebiliriz.”

 

Neyi nasıl öğrettiğimiz çok önemli. Uygulamalı olarak yaptığımız dersler teorik derslere göre daha etkili. Gün boyu aynı ortamda durabilir misiniz? Peki çocuklarımızdan bunu bekleyebilir miyiz? Atölyeler, çocuğun farklı ifade dillerini kullanabileceği sonsuz fırsatlar sunan, ilgi çekici, merak ve heyecan uyandıran çalışma ortamlarıdır. Zorluklara çözüm aramayı sağlayan, hayal gücünün ve ifade özgürlüğünün geliştiği, yaratıcılığının arttığı ve zamanı doğru kullanmayı öğrendiği yerdir. Atölye özelliğine göre özel olarak dizayn edilmiş ve materyallerle donatılmış mekanlarımızda öğrencilerin meraklarını artırarak öğrenme ortamı sunuyoruz. Bu süreçte atölyelerde yaptığımız dersler ile çocuklarımızın duygularına hitap ederek kalıcı öğrenme sağlıyoruz.

 

Koridorlarımızda gezerken, atölyelerde şarkı söyleyen çocukları, mutfaktan gelen kek kokularını, deneyler yapan çocukları, ekoloji atölyesinde bitki yetiştirmenin mutluluğunu yaşayan çocukları, bilgisayar başında program yapan ya da Legolarla robot yapan çocukları, strateji oyunları oynayan çocukları ve drama atölyesinden gelen kahkaha seslerini duyabilirsiniz.